ПОРАДИ ЕДНО НЕШТО ШТО МНОГУМИНА ГО ПРАВАТ СЕКСОТ СТАНУВА ЛОШ: Лекар предупредува – добро е, но само надвор од спалната соба!

27 мај, 2021
Screenshot_2

Д-р Кетрин Харлејн откри многу необичен знак дека вашиот сексуален живот е во неволја!

Секс експертката д-р Кетрин Харлејн смета дека оние кои имаат прекари за половите органи не се многу задоволни од нивниот сексуален живот.

Давањето прекари на половите органи, вели таа, има врска со детството.

„Честопати доаѓа од чувството на срам на нашите родители. Исто така, има врска со социјалниот и религиозниот притисок што е вкоренет во многу генерации”, вели д-р Харлеин.

„Дури и некои прекари што сме научиле да ги нарекуваме гениталии се дизајнирани да направат да се чувствуваме засрамени од нив. Ако вашите родители не разговарале со вас за секс на позитивен начин, тоа може да има долгорочно влијание врз вашиот став за сексуалноста и задоволството“, објасни таа.

Таа додава дека комуникацијата е клучна за здрава врска, затоа „ако поцрвените при самото споменување на анатомски точните имиња на гениталиите, тогаш како разговарате за подлабоки сексуални теми?“.

„Избегнувањето на овие разговори не е добра опција. За да имате здрава врска и да бидете задоволни со вашиот сексуален живот, мора да имате слобода да му кажете на вашиот партнер како сакате да ве допира, како најдобро да постигнете кулминација и да прашате што сака . На тој начин. Постои позитивен, безбеден дијалог за сексот помеѓу вас.”

Сексуалниот лекар додава дека е многу важно за задоволство од сексуалниот живот да можете искрено и отворено да разговарате со вашиот партнер за сексот.

На крај, тој додава дека е прифатливо само за време на сексуалниот однос да се нарекуваат гениталиите со прекар.

„Во тие моменти, важно е да го правите она што најмногу ви се допаѓа и што ве возбудува, па ако е збор или фраза, тогаш тоа е во ред. Само оставете ги тие прекари да останат во спалната соба”.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi