Потемни очи, природна шминка или долг ајлајнер? 3 природни мејкап стилови за дождливо време

9 октомври, 2021
328540_devojkanosikafukisobranshutterstock-525098257_ff

Мрачните денови бараат секаква „умереност“, и на сите им е тешко да се прилагодат на таквите временски услови.

Честопати, студеното време бара слоевита гардероба, затоа носиме палта, облекуваме џемпери и ги прилагодуваме плакарите за постудените денови.

Така, кога врне, избегнуваме да излегуваме надвор, но има итни ситуации, како на пример одење на работа или деловни состаноци…

Ви носиме 3 природни стилови на шминкање за дождливото време:

1. Природна шминка со истакнати јагодици

2. Потемни капаци со исцртана долна линија

3. Исцртан ајлајнер со блескави очни капаци

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris