ПОТОПЕТЕ ЈАЧМЕН ВО ВОДА, ОСТАВЕТЕ ГО ПРЕКУ НОЌ И ПОТОА ИСПИЈТЕ ЈА ВОДАТА: Неверојатно е што се овој напиток може да направи за вашето тело!

6 јули, 2021
231999_shutterstock-1140160877_ls (1)

Јачменот е житарка богата со витамини Б комплекс, магнезиум, манган, селен, цинк, протеини, диетални влакна, а сето ова можете да го користите доколку направите јачменска вода.

Можете да го пиете самостојно или да го додадете во салати, чорби, варен зеленчук.

Еве зошто е добро да пиете јачменска вода:

Помага при инфекции на уринарниот тракт

Тој е одличен диуретик и помага во функционирањето на уринарниот тракт. Позитивно влијае на функцијата на бубрезите и има антиинфламаторно дејство.

Промовира губење на тежината

Содржи многу растителни влакна и не одржува сити долго време. Покрај тоа, го забрзува метаболизмот на маснотиите. За да го забрзате слабеењето, пијте 3 чаши јачменова вода на ден.

Може да го намали холестеролот

Бидејќи содржи многу нерастворливи влакна, може да го регулира нивото на лош холестерол во крвта и со тоа да има позитивен ефект врз кардиоваскуларното здравје.

Помага при варење

Тој има алкална природа и богат е со растителни влакна, а помага при запек, хемороиди и гастритис. Исто така се препорачува во случаи на дијареја, со цел да се компензира изгубената течност и да се врати рамнотежата на електролитот.

Ја храни кожата

Тој помага да се исфрлат токсините од телото и на тој начин ја одржува кожата здрава и сјајна. Јачменот содржи азелаик, состојка која е ефикасна против акните и го намалува воспалението. Како маска можете да користите и јачменска вода. Нанесете на лицето, оставете да делува 10 минути, а потоа исплакнете.

Го зајакнува имунитетот

Го зајакнува имунитетот бидејќи содржи многу лековити состојки, како што се витамини од групата Б, железо, цинк, магнезиум, селен… Исто така, бета-глуканот во јачменот игра важна улога во зајакнувањето на имунитетот.

ječam

Еве како да направите вода од јачмен:

Исплакнете го јачменот под проточна вода, натопете го и оставете го да отстои во вода најмалку 4 часа, а најдобро би било да го правите тоа преку ноќ, а потоа исцедете го.

Измешајте чаша јачмен и 3-4 чаши вода, варете додека не почне да врие, а потоа намалете, покријте и варете на тивок оган околу 45 минути или додека зрната не омекнат.

Оставете да се излади, процедете и пијте од 1 до 2 чаши на ден. Ако сакате да го подобрите вкусот, додадете малку сок од лимон или мед. Можете да додадете јачменска вода во салати, чорби, варен зеленчук.