Потребна ви е само ЕДНА четка за убивање на целулитот: Скапите третмани се минато!

31 март, 2021
cele

Топлите денови се приближуваат опасно и сите оние масни наслаги што сте ги акумулирале во текот на зимските денови треба полека да се отстранат. Иако терапијата со мадеро, третманот со дрвени ролни е сепак најпопуларен, техниката на суво четкање исто така се покажа како многу ефикасна за целулитот.

Жените сè повеќе ја менуваат тркалачката игла со четка, бидејќи третманот се изведува многу едноставно, во удобноста на вашата бања, а вие треба да издвоите само неколку стотици динари за главната алатка. За четкање на сува кожа, потребна ви е само четка направена од природни влакна и околу пет до максимум 10 минути на ден за да ги видите првите резултати по само неколку недели. Исто така, овој процес ги дистрибуира мастите во телото порамномерно, го подобрува варењето и функцијата на бубрезите и врши лимфна дренажа.

Како се изведува третманот
Четкањето секогаш се прави на сува кожа со четка направена од природни влакна. Можете да го купите во која било аптека или подобро снабден пазар, продавница за здрава храна и може да се сервира погруб пешкир. Четкајте ја кожата со долги, исправени движења, од стапалата нагоре и од тупаниците до рамената. Четкајте го грбот од горе надолу и стомакот од долу нагоре. Обрнете посебно внимание на кризните делови – бутовите и задникот. Овој начин на четкање ќе ја насочи лимфата кон срцето, затоа никогаш не четкајте во спротивна насока затоа што дополнително можете да ги оптоварите вените и лимфните јазли. Користете помала и помека четка за четкање на лицето.

Потребни се само пет минути
Интересно е што целиот процес трае само две до пет минути. Најдобро е да се мие наутро. Ќе се разбудите пред утринскиот туш. Само внимавајте да не бидете премногу груби при четкање за да не предизвикате црвенило и иритација. Четкајте ги областите кои веќе се погодени од целулит пет минути и по неколку недели ќе ги забележите првите промени, а по 4-5 месеци ќе видите конкретни резултати. Процесот е долг, но е сосема природен.

По третманот топол-ладен туш
За уште подобри резултати по третманот, туширајте се наизменично со топла и ладна вода, исушете ја кожата со памучна крпа и масирајте со млеко или масло за тело.

5 придобивки од четкањето

  1. Мртвите клетки се отстрануваат.
  2. Стимулира побрз раст на нови клетки, особено оние сврзни кои се одговорни за цврстината и еластичноста на кожата.
  3. Стимулира циркулација и ги разградува масните наслаги, што ја намалува видливоста на целулитот.
  4. Хранливите материи подобро се апсорбираат, така што запушените пори се чистат и кожата полесно дише.
  5. Безбедна, нежна и ефикасна детоксикација се охрабрува, мускулите се релаксираат, стресот е намален и се чувствувате будни.
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi