Потребна ви е само една работа: Исчистете ги валканите фуги без напор

9 октомври, 2021
Screenshot 2021-10-09 144329

Чекорот до блескава бања и кујна обично е нарушен од местата помеѓу плочките и елементите, фугите.

Нивната основна функција е да ги пополнат празните простори и да спречат продирање вода во ѕидот или подот, но тие се меѓу највалканите површини во куќата каде се акумулира влага и нечистотија.

Една жена направи видео како всушност ги исчистила фугите на оригинален начин и сега тие изгледаат како сосема нови.

Ги избелела сите жолтила и нечистотии од нив со само еден предмет, а тоа е белило.

Се разбира, ова не е единствениот начин да ги исчистите, можете да пробате и разни препарати од вашата кујна.

Измешајте прашок за пециво со вода и нанесете ја добиената смеса на фугите. Користејќи стара четка за заби, добро истријте ја површината и оставете да делува околу 10 минути, по што фугите треба да бидат чисти.

Раствор 1: 2 од сол и топла вода ефикасно помага да се исчистат фугите. Истурете ја смесата врз плочките и оставете да делува 20 минути, по што треба да ги истриете со четка или грубата страна на сунѓер. По чистењето на бањата, внимавајте темелно да ги исушите површините, така што влагата ќе се собира што е можно помалку во фугите.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris