Потребни се само ДВЕ СОСТОЈКИ: Исчистете ги sидовите со овој трик (ВИДЕО)

7 август, 2021
2677c3c60abd3e4b52e64bd984497f251886976b

Дамките на sидовите се голем проблем во секое домаќинство, особено ако имате мали деца

Колку и да се трудиме да ги исчистиме дамките што се предизвикани од храна или фломастери, тоа станува неуспешно, па често луѓето одлучуваат дека е полесно да се бојадисаат тие ѕидови.

Сепак, една жена на TikTok, покажа трик што ќе ве воодушеви. Потребни се само две состојки, а ѕидот ќе биде повторно чист.

Подготовка

Измешајте вода, сода бикарбона и голема количина средство за дезинфекција во сад. Потоа потопете го ролерот за бојадисување во подготвената смеса и започнете да тркалате по sидовите.

Трикот предизвика задоволство кај родителите

Многумина не знаеја за овој трик, па коментарите беа неверојатни. Жените беа воодушевени, а многу веќе го пробаа и тврдат дека навистина има ефект.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi