Повеќе нема да имате лош здив: Овој лек од природата ги убива бактериите

1 август, 2021
Screenshot 2021-08-01 194514

Хигиената е половина здравје и затоа мораме да ја одржуваме. Грдо е да се види човек кој не се грижи за себе и носи валкана облека, а во исто време и мириса непријатно.

Лошиот здив е многу чест, дури и кај луѓе кои редовно ги мијат забите. Исто така, тоа може да се должи на расипан заб или присутни бактерии.

На пазарот има многу производи како што се водички за испирање на устата и слично, кои го елиминираат лошиот здив. Сепак, мора да бидете свесни дека овие препарати не се здрави бидејќи содржат многу хемикалии, а исто така се скапи.

Затоа е подобро да се свртиме кон вакви природни препарати како што е овој. Неколку состојки и лесна подготовка и вашиот препарат е готов.

Состојки:

1 чаша млака вода

половина лажица цимет

1 лажичка бикарбонат 1 лажичка мед 2 лимон

1 лажичка мед

2 лимони

Подготовка:

Измешајте ги циметот и медот во шише, а потоа додадете го сокот од лимон. Можете исто така да користите бикарбонат наместо мед. Потоа додадете чаша топла вода и добро протресете.

Користете една или две лажици од овој природен лек за плакнење и исплукајте го по неколку минути. Циметот, медот и лимонот ги елиминираат бактериите одговорни за лошиот здив, а лимонот дава и пријатен мирис.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi