Позитивно делува на изгледот и квалитетот на кожата: Направете маска против акни и црвенило

30 септември, 2021
Opera Snapshot_2021-09-30_012918_www.alo.rs

Квасецот содржи комплекс од витамини Б, како и минерали, амино киселини и антиоксиданси. За оваа маска, потребни ви се само 2 состојки, се користи еднаш неделно, а првите резултати можете да ги видите по еден месец.

Ти треба:

1 кесичка квасец
1 белка од јајце

Подготовка:

Измешајте ги состојките и почекајте квасецот малку да нарасне. Потоа нанесете ја маската на лицето и чувајте ја на кожата додека не стане целосно цврста и сува. Потоа исплакнете ја маската со млака вода, а потоа нанесете крем за лице.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris