Практична и елегантна фризура за ладните денови: Се прави за помалку од 10 минути

31 август, 2021
niski-rep-830x0

Најголемиот непријател на совршената фризура е влажното време и ветерот. Косата потоа станува непослушна и тешко е да се прилагоди така што да стои како што сте замислиле. Сепак, постои фризура која ќе ве направи да изгледате елегантно, уредно и беспрекорно дури и во студените денови.

Најважно е да ја подигнете косата и да ја прицврстите со шноли или еластична лента, бидејќи само на тој начин ќе остане како што сте ја направиле. Една од најпопуларните фризури е секако ниската опашка, која се прави многу лесно, а најдобро од се, можете да ја носите во речиси секоја пригода.

Убавината на овој стил е што можете сами да експериментирате со него и да размислувате надвор од кутијата. Ако ви треба само малку инспирација, можеби ќе ја најдете во галеријата што ја подготвивме за вас.

Ниската опашка е одличен избор за девојки со бујна коса, а изгледа добро и со брановидна и со права коса. За поелегантен стил, можете да извадите две прамени на предната коса и да ги оставите да ви паднат низ лицето.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi