ПРАШАЊЕ КОЕ ГО ИНТЕРЕСИРА ЦЕЛИОТ СВЕТ Зошто мажите не сакаат да користат кондоми?

18 април, 2021
kondomi foto shutterstock 02_1000x0

Сите размислуваме како треба да изгледа нашиот љубовен живот, а Стејси Џeун пишува дека кондомите се сметаат за најголеми убијци на расположението

Возбудливиот момент во спалната соба може да престане во секунда штом ќе се постави прашањето: „Дали имаш кондом?“.

Жените се тие што почесто ќе го поставуваат прашањето, додека мажите го избегнуваат. Сепак, Џeун пишува дека девојките подеднакво мразат да го поставуваат тоа прашање и се прашува зошто жените треба да бидат скоро секогаш одговорни кога станува збор за тоа.

Не смееме да заборавиме дека неупотребата на кондом носи ризик од сексуално преносливи болести. Зголемувањето на бројот на одредени инфекции може да се припише на падот на употребата на кондоми, тврдат експертите од австралискиот универзитет.

Едно лице во врска не треба да се грижи за тоа повеќе од другото. И мажите и жените треба да преземат одговорност за безбеден сексуален однос. Сепак, се чини дека девојките сè уште го носат најголемиот товар затоа што кондомите се „незгодни“ за мажите. Но, време е да научиме дека кондомите се дел од животот, важни за нашата безбедност и дека треба да се навикнеме на нив.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris