Правила на добриот стил кои сите треба да ги знаат: Овие 14 грешки НЕ СЕ ПРОСТУВААТ!

10 јули, 2021
Opera Snapshot_2021-07-10_101152_media.pink.rs

„Облечете се излитено и луѓето ќе го паметат фустанот; облечете се беспрекорно и луѓето ќе ја паметат жената “, рече Коко Шанел.

Тешко е да не се согласиме со неа, бидејќи облеката е многу важен дел од нашата личност. Секоја грешка може да се забележи, особено кога ќе сретнете некого за прв пат.

Ова се 14 најосновни правила што мора да ги почитувате доколку сакате секогаш да изгледате беспрекорно.

 1. Кога носите кошула или блуза, откопчајте не повеќе од две копчиња.
 2. Носете обетки што одговараат на нараквицата и ѓердан што одговара на прстенот. Премногу е да се носат 3 или 4 различни детали.
 3. Врвот на вратоврската треба да достигне до вашата половина и само малку пониско.
 4. Одлучете се или за мини здолниште или за деколте. Двете ќе изгледаат вулгарни заедно.
 5. Ако носите кошула без јакна, не ви треба вратоврска.
 6. Деколтето на деловната гардероба не смее да биде пониско од 10 см од клучната коска.
 7. Ако ја пикнавте кошулата во панталоните, треба да носите ремен.
 8. Не смее да има гола кожа помеѓу кардиганите и фармерките. Носете маица ако е потребно.
 9. Ременот и чевлите треба да бидат во иста боја.
 10. Исечете ги сите видливи етикети на облеката.
 11. Не носете премногу дизајни. Може да носите два дизајни со иста боја или два исти отпечатоци со различна големина.
 12. Чорапите треба да бидат доволно долги за да не можете да ја видите голата нога додека седите.
 13. Деловна блуза без ракави мора да ги покрие рамената. Тенките прерамки не се соодветни во такви прилики.
 14. Средното копче на јакната секогаш мора да биде закопчено. Горното копче е во зависност од вашето расположение. Долното копче никогаш не се закопчува.
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi