Пред и потоа: фотографии од славни личности кои покажуваат како големината на усните драстично го менува изгледот на лицето

15 јуни, 2021
Screenshot 2021-06-15 205932

Од филери до подигнување – естетските процедури на усните стануваат се почести и според некои тие влегуваат во доменот на мејнстримот

Ги користат и мажи и жени, а понекогаш дури и најмалите корекции можат целосно да го променат впечатокот што го остава човекот

А, како би изгледале некои од славните ако случајно имаа потенки или пополни усни, ви претставуваме во продолжение

Можете ли да ја замислите Анџелина Џоли без нејзините сензуални полни усни или Ен Хатавеј без нејзината препознатлива насмевка и заводливите усни? Колку корекциите на усните можат всушност да ја трансформираат личноста, покажа порталот Bright Side на изманипулирани фотографии од славни личности. Корекциите одат во двете насоки – Кејт Мидлтон ќе можеме да ја видиме со пополни усни, додека совршено обликуваните усни на Ријана ќе го изгубат својот волумен. Впечатоците се навистина поинакви…

Анџелина Џоли

Анџелина Џоли ја красат многу атрибути, вклучувајќи ги и нејзините природни, полни и сензуални усни. Тенките усни, морам да признаам, целосно ја трансформираа актерката иако сè уште зрачи со сензуалност.

Angelina Jolie | Autor: Screenshot/BrightSide.me

Ема Ватсон

Природните усни кои совршено се совпаѓаат со пропорциите на лицето на младата актерка се дискретно зголемени. Како ви се допаѓа?

Emma Watson | Autor: Screenshot/BrightSide.me

Ен Хатавеј

Уште една актерка со холивудска насмевка може да изгуби дел од својот шарм во случај да има потенки усни?

Anne Hathaway | Autor: Screenshot/BrightSide.me

Кејт Мидлтон

Природната убавина на војвотката од Кембриџ е навистина грациозна и воопшто не и требаат никакви корекции.

Kate Middleton | Autor: Screenshot/BrightSide.me

Ријана

Совршено обликуваните сензуални усни на Ријана навистина доживеаја вистинска промена.

Rihanna | Autor: Screenshot/BrightSide.me
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi