Прекрасен корејски пијалок од шипка кој ви помага да изгубите тежина побрзо

4 март, 2021
шипо

Колку што Американците и Европејците сакаат освежителна лимонада, толку многу луѓе во Кореја обожаваат слатко-кисел пијалок направен од калинка и оцет. Но, тоа е всушност многу покорисно и наводно може да ви помогне да изгубите несакани килограми.

За да ја потврдат оваа теза, корејските истражувачи побараа од жените со прекумерна тежина да пијат два вакви пијалоци дневно. Тие не беа на диета, а сепак беше забележано дека губат значителна количина на маснотии во стомакот. Претходните истражувања за комбинацијата на роза и оцет донеле слични откритија.

“Може да изгубиш килограм дневно. Тоа ми помогна да се вратам во слабите фармерки”, рече мајка од Чикаго, Хајди Хедстром, 41 година.

Овој наводно чудесен пијалок се подготвува од лажица оцет, 60 мл сок од шипинка и 250 до 350 мл вода и малку засладувач.

Доктор на науки и автор на 60 секунди до тенок струк вели: Избалансирајте ја хемијата на вашето тело за брзо согорување на маснотиите! Тој тврди дека оцет и калинка содржат соединенија кои помагаат во согорувањето на маснотиите, а во комбинација се уште поефикасни.

Кога истражувачите барале причини зошто овој пијалок работи на овој начин, откриле дека го активира ензимот AMPK, кој промовира согорување на маснотии во одделни клетки. Земањето оцет со оброк помага во одржување на стабилноста на шеќерот во крвта, исто како и калинка. Секогаш кога шеќерот во крвта е под контрола, гладот ​​и желбите се намалуваат, потврдува др. Керол Џонстон.

Научниците со години знаат дека оцетната киселина го придвижува црниот дроб да го забрза разградувањето на мастите. Она што изненадува е што четири различни соединенија во прачката го забрзуваат дејството на оцетна киселина.

Истражувањата покажаа дека овој пијалок, кога се консумира двапати на ден, пред, за време или веднаш по оброкот, може да поттикне губење на половина килограм неделно.

Само пијалокот со оцет и шипинка нема да доведе до неверојатна трансформација, но комбиниран со здрава исхрана и редовно вежбање може да биде поттик. Пред да започнете да го пиете и да се осмелите да држите диета, консултирајте се со вашиот лекар.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi