ПРИРОДЕН АНТИБИОТИК, ДУРИ И ДОКТОРИТЕ ГО ПРЕПОРАЧУВААТ: Домашен лек кој го намалува холестеролот и ги убива вирусите!

8 јуни, 2021
tinktura-beli-luk-alkohol

Ако го конзумирате овој природен антибиотик, ќе заборавите на настинки и вируси.

Постојаните промени на топлото и студеното време и ненадејните промени на температурата не само што влијаат на расположението, туку и го ослабуваат имунитетот, правејќи нè ранливи на вируси. Сега е вистинско време да ја зајакнете одбраноста на организмот, а наместо додатоци на витамини и минерали, пробајте докажан домашен препарат.

Направете свој тоник кој ефикасно го зајакнува имунитетот и благодарение на силното антибактериско дејство, штити од вируси. Покрај тоа, овој домашен „лек“ го намалува холестеролот, делува како пробиотик и со тоа го подобрува функционирањето на дигестивниот тракт.

Како да го подготвите овој моќен тоник за имунитет?

Состојки:

  • природен јаболков оцет
  • 100 гр свежи лути пиперки
  • 500 гр црвен и бел кромид и рен
  • 250 гр корен од ѓумбир

Измијте ги, исчистете ги и ситно исецкајте ги сите состојки (освен оцетот). Потоа ставете го во голема стаклена тегла и истурете јаболков оцет така што течноста ги покрива исецканите состојки три прста над нив.

Цврсто затворете ја теглата и протресете. Оставете ја смесата 2-6 недели на темно и ладно место. Можете да го оставите да стои подолго, тоа само ќе ги подобри неговите својства. Повремено протресете ја содржината на теглата. Потоа исцедете го тоникот преку газа или сито од не’рѓосувачки челик. Добро исцедете така што останатите сокови ќе излезат од зеленчукот.

Истурете го тоникот во непроѕирно шише и чувајте го на ладно и темно место.

Како да се користи?

Ако планирате да ја земате смесата секој ден, важно е да ги следите следниве правила: 1 лажичка тоник разредете во 1 дл прочистена вода, можете да додадете мед по вкус. Пијте полека. Во текот на денот, препорачливо е да пиете многу од оваа лековита вода.

Овој еликсир не треба да се користи ако има акутни или хронични заболувања на гастроинтестиналниот тракт, запек, бременост. Дури и експертите се согласуваат – со земање на овој природен антибиотик, ќе заборавите на настинки и вируси.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi