Природен ботокс: Избришете ги брчките од лицето со рибино масло

7 септември, 2021
Screenshot_1

Изберете го вистинскиот лек против брчки и не мора да се грижите дека ќе ве изневери

Верувајте, најдобриот лек за брчки е рибиното масло. Содржи голема количина витамини А и Е, кои го забрзуваат процесот на регенерација на кожата, а исто така ја прават мазна и еластична.

Ако се борите со мали брчки и старечки дамки, измешајте рибино масло со масна павлака и сок од лимон – доволно е само една лажичка. Нанесете ја смесата на кожата, почекајте 20-30 минути, а потоа отстранете ја со козметичка шпатула. Исплакнете ги остатоците од маската со претходно подготвен чај од камилица.

Маската од рибино масло и мед совршено ги измазнува длабоките брчки. Добро измешајте лажичка рибино масло со иста количина мед. Нанесете ја оваа смеса рамномерно на кожата на лицето со лесни движења и држете ја само 20-30 минути. Потоа отстранете ја маската со марамче и исплакнете ги остатоците со топла вода. Нанесувајте ја оваа маска двапати неделно и наскоро ќе го видите посакуваниот резултат во огледалото.

Чистото рибино масло е најефективното средство за отстранување на брчките околу очите. Дерматолозите препорачуваат да се применува пред спиење. Само држете го на кожата 20 минути, а потоа исплакнете со чиста вода.

За да го подобрите ефектот, можете да користите рибино масло и надворешно и внатрешно, во форма на витамини.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi