Природен лек за кашлица: Исечете банана и додадете ги овие две состојки

9 август, 2021
Screenshot 2021-08-09 203347

Ако страдате од хронична кашлица и бронхитис, тогаш пробајте ја оваа мешавина

Благодарение на моќните својства на медот и бананата, ќе се ослободите од болното и воспалено грло, кашлицата, па дури и проблемите со стомакот.

Состојки:

400 мл врела вода

2 средни банани со црни дамки

2 лажички мед

Подготовка:

Најпрво излупете ги бананите и изгмечете ги со вилушка или лажица. Би било добро да го направите ова со дрвен прибор за јадење, бидејќи поради металот ќе потемни.

Потоа ставете ги бананите во тенџере и додајте ја зовриената вода. Оставете да киснат околу половина час. Кога смесата ќе се излади, додадете мед. Важно е да го додадете медот последен, бидејќи ако го измешате со врелата вода, ќе ги загуби своите лековити својства.

Употреба:

Пијте 100 мл од овој пијалок четири пати на ден. Количината на состојки од рецептот е доволна за еден ден, а наутро направете нова тура. Првите резултати ќе ги видите за пет дена.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi