Природно и брзо решение: Еве на кој начин можете ефикасни да ја ОСВЕТЛИТЕ кожата и да изгледате 5 години помлади

15 септември, 2021
319452_profimedia0169669521_ff

Сонот на секоја дама е да ја задржи кадифената, младешка, сјајна и витална кожа на лицето што е можно подолго, но стресот, загадувањето на воздухот и несоодветната нега може да не спречат во тоа, дури и пред 30 – годишна возраст, кога кожата одеднаш почнува да губи колаген.

Ако поради бројни обврски, замор и недостаток на време не успеете да се посветите на длабока нега на лицето и телото, со овие мали трикови може да изгледа како штотуку да сте го напуштиле салонот за убавина.

По темелно чистење на лицето и деколтето со лесен гел за чистење, подгответе стаклена тегла во која ќе направите мешавина од:

 1. 2 белки од јајца
  2 лажички мелена Моринга
  лажичка маслиново масло со ладно цедење

Нанесете ја оваа смеса на лицето, избегнувајќи го пределот околу очите. Оставете 20 минути, а потоа измијте со ладна вода. Веднаш ќе почувствувате дека вашата кожа е поцврста, посјајна, а фините линии и брчки ќе бидат помалку видливи.

 1. мед од багрем
  рендан краставица
  половина лимета
  исцедено овошје од аронија

Оставете ја оваа смеса на лицето 15 минути, а по миењето нанесете спреј со витамин Ц и по половина час нанесете хидратантна крема со заштитен фактор 15. Вашата кожа ќе биде длабоко исчистена, негувана, а хиперпигментацијата и дамките од мозолчиња ќе бидат помалку видливи.

Ако ги повторувате овие домашни третмани 2 пати неделно, можете да очекувате фантастични резултати и најмалку 5 години помлад изглед на лицето.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi