ПРИСТИГНУВААТ ЈАГОТКИТЕ: Откриваме какви сѐ својства има ова овошје со прекрасен вкус!

7 април, 2021
strawberries-2960533_1920_1000x0

Овие слатки и вкусни бобинки се полни со основни хранливи состојки, вклучувајќи влакна, витамин Ц, манган, фолати (витамин Б9) и калиум.

Тие исто така содржат мали количини на бакар, железо, магнезиум, фосфор, селен и витамини Б6, К и Е. Иако јагодите содржат шеќери, тие се наведени како храна со низок гликемиски индекс, бидејќи тие нема веднаш да го зголемат нивото на шеќер во крвта.

Дневна доза на јагоди може да го подобри здравјето на срцето, мозокот и дигестивниот систем.

Многу студии сугерираат дека редовната потрошувачка на храна богата со витамин Ц, како што се јагодите, може да го подобри кардиоваскуларното здравје …

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi