Притиснете ги овие 4 точки и ослободете се од стресот и анксиозноста

6 март, 2021
akupresura

Постојат четири точки на главата и телото кои помагаат во ублажување на симптомите на анксиозност!

Ако страдате од стрес и анксиозност, пробајте го ова решение, кое е хит на Интернет! Акупунктуристот д-р Џош Хансон редовно споделува совети за акупресура на TikTok што секој може да ги примени дома.

Тој веќе ни покажа како да се ослободиме од несоница и болка во вратот, а сега покажа и четири клучни точки за ублажување на симптомите на анксиозност.

Ако ве мачи анксиозност, треба да ги триете точките на увото, вратот, челото и зглобот 15-30 секунди.

Погледнете го неговиот трик, има повеќе од 120.000 прегледи и исто така вклучува вежба за дишење за крај!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris