Проблемот на МАСНА КОСА може да го реши едноставен производ кој ГО ИМАМЕ ДОМА!

18 април, 2021
355461_lice_f

Неговата најголема предност е тоа што веднаш ослободува од првут и разни нечистотии кои се последица на влијанието на сите видови хемикалии што ги нанесувате на вашата коса секој ден.

Шампон со прав за пециво особено се препорачува за луѓе кои имаат проблем со мрсна коса, бидејќи оваа состојка се суши. Сè што треба да направите за да го подготвите органскиот шампон е да измешате половина чаша прашок за пециво со три чаши вода. Наведената мешавина ќе биде доволна за неколку миења, а можете да ја чувате во пластично или стаклено шише.

Ако повеќе сакате да подготвувате нова смеса секој пат, измешајте само една кафена лажичка прашок за пециво и една чаша вода. Протресете ја смесата добро пред употреба и нанесете ја на скалпот и буквално тријте со прстите како масажа.

Миењето на косата секој втор ден, наместо да го миете секојдневно, ќе ви помогне да ја одржувате косата и косата здрава.

Откако ќе нанесете домашен шампон, исплакнете го прашокот за пециво со половина чаша јаболков оцет. Ако мислите дека мирисот на оцет е премногу силен, можете да измешате само една кафена лажичка и чаша вода и на тој начин да ги чувате здрави вашето теме и локни.

Ќе забележите како вашата коса реагира малку чудно на почетокот на оваа комбинација на прашок за пециво и оцет, но не грижете се бидејќи сè ќе си дојде по своето по неколку дена. Станува збор за фактот дека вашиот комерцијален шампон, поради хемикалиите што ги содржи, уништи еден слој на скалпот, кој е одговорен за природните масла кои ја хранат косата.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi