Проверено: Седум дена сквотови и резултатите се видливи!

26 јули, 2021
75ba7ab20e6b1e28bf2dc7d0c30e848ecee16567

Вежба која вклучува спуштање и подигнување од од колената ги развива бутовите, задникот и мускулите на долниот дел на грбот. Иако се смета за една од најтешките вежби, правилото е дека нема затегнато тело без сквотови.

Ако ги правите овие вежби секој ден, резултатот може да го видите за месец и половина.

Препорачливо е добро да се загреете пред чучњеви со лесно џогирање или брзо одење. Во спротивно, ризикувате да се повредите, бидејќи сквотовите бараат и мора да се извршат правилно, особено ако ги правите со тегови.

Лесно спуштање

Застанете исправено со заедно нозе. Фатете ги тупаниците пред градите за да одржувате рамнотежа за време на вежбање. Спуштете се малку во чуч, додека бутовите не дојдат во паралелна положба со земјата. Треба постојано да го држите грбот исправен. Исправете се полека.

Подигање на ногата настрана

Првиот дел од вежбата е ист како и во вежбата со стегнати тупаници. Кога ќе застанете исправени, фрлете ја десната нога на страна, целосно исправена, истовремено затегнувајќи ги сите мускули. Вратете се на почетната позиција и повторете го истото, само со левата нога.

Поширок расчекорен став

Раширете ги нозете малку повеќе, свртете ги стапалата нанадвор. Преграткајте ги тупаниците на ниво на градите. Чучнете надолу, одржувајќи рамнотежа, сè додека бутовите не бидат паралелни со земјата. Бидете сигурни дека грбот е исправен.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi