Различни формули! Како до СЈАЈНА КОЖА со само ТРИ ЧЕКОРИ по рецептот на Хејли Бибер! (ВИДЕО)

12 април, 2021
431313_hejli_f

Фановите на Хејли Бибер со нетрпение очекуваат нови упатства за убавина, а неодамна покажа какви креми и серуми применува за сјаен и природен изглед на кожата на лицето…

Американската манекенка Хејли Бибер сними видео од 30 секунди во својот двор, покажувајќи како и на кој начин ги нанесува своите производи за нега на кожата за да добие природен сјај со нивна помош.

Најпрво на лицето нанесува дневна крема која има лесна конзистентност. Ги масира образите, брадата и челото. После тоа, таа масира серум базиран на гел сè до нејзиниот врат. Последниот производ што го користи е густа крема која има конзистентност налик на мелем. Ќе ѝ даде сјај на кожата.

Нејзината рутина во грижата за кожата на лицето е едноставна. Прво започнувате со најлесните производи и завршувате со најтешките.

Чекорите што ги покажа даваат ветувачки резултати, а одлично делуваат и на сува и дехидрирана кожа.

Луѓето со мрсна кожа треба да избегнуваат такви производи затоа што може да им ги затнат порите. Сепак, без оглед на тоа, хидратацијата за мрсна кожа е исто така важна, само треба да водите сметка да користите производи специјално создадени за овој тип на кожа.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi