РИТУАЛ ЗА ПРИВЛЕКУВАЊЕ ЉУБОВ! Магична енергија за поврзување на сродни души

25 февруари, 2021
287839_flower-3111821-960-720_f

Џо-На Вилијамс првенствено се занимаваше со музика, но подоцна се запиша на правниот факултет и стана успешен адвокат. Покрај разгледувањето на законското право, започна да размислува и за духовните закони што влијаат на животот на секој од нас.

Во 2006 година, сфати дека има посебен дар и започна да ги усовршува своите вештини за толкување на енергијата и поврзување со духовните водичи. Подоцна, сè повеќе луѓе ги чуваа нејзините духовни совети и персонализирани ритуали како ламби кои го покажуваат патот до среќата.

Потребни материјали за овој ритуал:

1. Бела свеќа

2. Запалка

3. Цимет, ливчиња од роза (сушени), мед

4. Сад со вода (во кој треба да ја ставите свеќата)

5. Лист хартија и молив

Постапка:

1. Направете некое движење што прави да се чувствувате добро во вашето тело. Може да биде танц или прошетка. Не мора да биде сензуално. Најважно е да го направите овој ритуал со свеќи кога сте добро расположени.

2. Потоа запишете ги вашите желби или намери за љубов на хартија. Верувајте во вашата интуиција. Земете ја хартијата и преклопете ја кон вас на неколку квадрати додека не стане доволно рамна за да ја ставите под свеќата. Може да покажете наклонетост кон вашите намери ако оставите трага од бакнеж на хартија.

3. Размислете за вашите намери. Посипете го просторот околу свеќата со исушени ливчиња од роза, цимет и малку мед.

4. Земете сад и наполнете го со доволно вода за да исплива свеќата. Ставете ја хартијата под садот.

6. Ставете ја свеќата да плови на водата и запалете ја. Повикајте ги вашите водичи и замолете ги да ви помогнат во намерата да внесете љубов во вашиот живот.

Важно е да ја чувате свеќата на безбедно место.

Нека гори свеќата. Ако треба да ја напуштите куќата во текот на денот, изгасете ја свеќата, а потоа запалете ја за да гори само додека сте тука.

Фрлете ја свеќата кога ќе изгори.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi