РУСИНКИТЕ СЕ КОЛНАТ ВО ОВОЈ ПИЈАЛОК ЗА СЛАБЕЕЊЕ: Благодарение на него, тие се толку витки! (РЕЦЕПТ)

14 мај, 2021
65968_kefir-i-lan_ls

Само измешајте ги двете состојки и пијалокот е подготвен

Русинките се познати по витката линија, а откривме како го постигнуваат тоа. Скоро секоја жена во Русија го започнува утрото со овој пијалок од само 2 состојки.

За подготовка ви требаат:

Кефир

Лен

Подготовката е прилично едноставна, само измешајте ги овие две состојки и пијте го пијалокот секое утро, пред појадок. Овој пијалок ќе ве држи сити долго време, нема да ви требаат ниту слатки, а ненадејните напади на глад ќе отсуствуваат. Овој рецепт е добар, исто така, кога сакате да го детоксицирате телото и да се ослободите од вишокот вода.

Еве како овие состојки влијаат на организмот:

Кефирот содржи витамин Д, калциум, протеини, витамин Б12, магнезиум, а една чаша содржи само 100 калории.

Ова е токму една од причините зошто оваа храна е во редовното мени на Русинките, кои често прибегнуваат кон диета базирана на овој млечен производ и со тоа ја одржуваат линијата.

Лененото семе има корисен ефект врз дигестивниот тракт, го намалува апетитот, а со тоа и тежината. Ги чисти цревата, но може да помогне и во согорувањето на маснотиите.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi