Сакате бронзен тен и после летото? Престанете да го правите ова!

15 август, 2021
Screenshot 2021-08-15 114052

Бронзениот тен на кој секоја комбинација на облека изгледа многу подобро се добива во лето, но жените често прават грешки кои го забавуваат сончањето и поради што многу побрзо ја губат бојата што ја добиле на одмор.

Иако е многу важно да се заштитите од сонцето, подолу се дадени неколку совети кои ќе ви помогнат да го одржите вашиот прекрасен бронзен тен подолго:

Прескокнете ја депилацијата во текот на летото

Добро е познато дека жените не се љубители на жилетот, бидејќи само краткотрајно ги отстранува влакната, но во лето сепак е попаметен избор. Имено, депилацијата го отстранува и мртвиот површински слој на кожата што потемнува, па доколку сакате да ја задржите бојата подолго, префрлете се на жилети.

Избегнувајте чести пилинзи на кожата

Иако пилингот е секогаш корисен, бидејќи ги отстранува мртвите клетки на кожата, не е корисен кога станува збор за одржување на тенот. Покрај мртвите клетки, го отстранува и површинскиот слој на кожата, па побрзо ја губите бојата. Обидете се да користите понежни препарати во текот на летото и избегнувајте пилинг.

Кремите за тело се задолжителни

Во лето, добро е почесто да се користат лосиони за кожа поради изложувањето на сонце и сол. Ако не ги користите доволно, вашата кожа ќе се лупи, а причината за тоа може да лежи во прекумерното сончање кога вашата кожа гори. Запомнете, хидратацијата е најважна.

Јадете моркови

Морковот содржи бета каротен, кој е совршен за потемнување, затоа обидете се да консумирате сок од морков што е можно почесто или едноставно ужинајте по еден сиров морков дневно.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi