Сакате да бидете во тренд? Следете ги овие правила за шминкање во есенската сезона

28 август, 2021
Screenshot 2021-08-28 173618

За помалку од еден месец, доаѓа есента и со тоа трендови што ќе го придружуваат периодот на паѓањето на лисјата и мирувањето на природата.

Целата индустрија за убавина и мода ги подготви своите колекции кои ќе одговорат на предизвиците на сезоната што доаѓа.

Така, секој нов тренд или носи некаква иновација или оживува стари работи што можат да се прилагодат на денешната мода и убавина. Покрај облеката, трендовите ги следи и индустријата за шминкање, па затоа ви ги пренесуваме трендовите за шминкање за есента 2021 година:

Природни веѓи – овој тренд веќе некое време ги заменува тенко исчупаните и уредни веѓи. Значи, ова не значи дека е обврска на сите да го следат трендот на природни и неисчупани веѓи, но оние што го сакаат овој израз се добредојдени да го користат и оваа есен.

Сјаен тен – како веѓите, сјајниот тен е нешто што веќе некое време влегува под кожата на сите и го доби своето место меѓу љубителите на шминката.

Темни усни – потемни кармини во нијанса на расипани цреши, бобинки или потемни нијанси се сметаат за тренд кој повторно доаѓа.

Ајлајнер во разни бои – новитет што се појави во светот на шминката е токму овој. Ајлајнерот повеќе не е нужно поврзан со црната боја, туку со разни светли нијанси, како на пр. портокалова, жолта и други.

Темни очи – кога велиме темни очи мислиме на темно моливче за очи, кое и покрај растечкиот тренд – ајлајнер во сите бои успеа да го задржи своето место, што овој пат ќе го подели со креонот што ќе му помогне да одговори на новитетите што доаѓаат, и тоа е враменото око – само рабовите на горните и долните очни капаци.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi