Сакате да го подмладите лицето? Овие пет работи можете да ги направите ВЕДНАШ

17 септември, 2021
bore-1536x1024

Сите ние сакаме да ги избегнеме промените што доаѓаат со возраста

За жал, стареењето е неизбежно.

А обично доаѓа со возраста.

Повеќето сакаат да ги избегнат промените што го менуваат нашиот изглед.

Брчките, кожата веќе не е затегната… Сите овие се знаци на стареење, но со соодветна грижа и внимание, ова стареење може да се одложи и ублажи.

1. Секој ден нанесувајте крема за сончање, без разлика дали надвор е сончево или врне.

2. Редовно користете витамин Ц серум.

3. Практикувајте техника на двојно чистење, односно измијте го лицето прво со средство за чистење на база на масло, а потоа со средство за чистење на база на вода.

4. Правете хемиски пилинг еднаш неделно.

5. Хидрирајте ја кожата со хијалуронска киселина.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris