Сакате да изгледате младолико и во подоцнежните години? Ова лесно достапно растително масло ќе ви помогне во тоа

7 август, 2021
mladoliko-lice-ccscc-660x450

Лековитите својства на бадемовото масло се познати во медитеранските земји уште од античко време, а неговата примена е универзална. Се користи за целокупна нега на телото, како и во исхраната. Бадемовото масло е исклучително богато со растителни протеини, витамини А, Б1, Б2 и Б6 и витамин Е.

Исто така, содржи три вида есенцијални масни киселини: омега-3, омега-6 и омега-9. Се добива со екстракција со екстракција од сушени плодови од бадеми. Тоа е едно од најстабилните растителни масла, богато со арома и долготрајни лековити состојки.

Производите од бадеми придонесуваат за здравјето на кожата. Ја одржуваат влажноста, ги ублажуваат иритациите, спречуваат знаци на стареење, темни кругови околу очите и стрии.

Доволно е да го нанесете етеричното масло на лицето или телото секоја вечер пред спиење и ефектот ќе биде видлив по првата недела.

Исто така, ако додадете лажица шеќер, ќе добиете извонреден пилинг за да ги отстраните нечистотиите.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi