САКАТЕ УБАВА КОЖА БЕЗ БРЧКИ? Пробајте фитнес за лице кој ги затегнува сите 40 мускули!

14 април, 2021
shutterstock_1162475821_1000x0

Дали сакате и убаво и затегнато лице, но без естетска хирургија и затегнување со ботокс?

Третманот со лимфна дренажа станува сè попопуларен во светот, што ја подобрува циркулацијата, ги намалува брчките на лицето и го враќа мускулниот тонус.

Овој третман всушност ги враќа контурите на лицето, односно „го крева лицето“.

Во светот, оваа техника се нарекува неинвазивен лифтинг, односно тренинг на лице што ги затегнува сите 40 мускули на лицето.

Наменет е за секого – им помага на помладите жени да го задржат тонот, додека им помага на постарите жени да ја затегнат кожата и да ги намалат брчките на лицето.

Овој третман е персонализиран, односно се изведува врз основа на состојбата на кожата, дневната рутина и грижата. Се прави на целото лице, но може да се фокусира и на специфичен проблем, како што се назолабијални набори, голем подбрадок, подочници, брчки од насмевка… Трае еден час и се состои од 4 чекори.

nega, lice, pivo, devojka, maska

Првиот чекор – масажа со рацете

Третманот започнува со рачна масажа на лице со силни движења со цел да се стимулира циркулацијата на крвта и да се забрза протокот на лимфата, што овозможува и отворање на порите, поради што хранливите материи полесно ќе стигнат до кожата. На овој начин кожата ја враќа цврстината, еластичноста и сјајот.

Вториот чекор – масажери за лице

По рачната масажа, се користат масажери и ролки за лице – жад ролерот станува сè попопуларен. Оваа масажа се изведува со лесни движења, без притисок. Ефектите од масажата се подобруваат со употреба на масла за масажа врз основа на природни состојки. Може да биде арганово масло, масло од семе од грозје, дива роза.

Третиот чекор – уред за затегнување на мускулите

Со овој чекор, кожата е веќе добро подготвена и хидрирана. Сега, се користи уред кој ги стимулира мускулите со благи електрични бранови, ги контурира јагодичките и и дава еластичност на кожата.

Уредот се користи со примена на природни хидрантни серуми со хијалуронска киселина и колаген, кои ја обновуваат кожата.

Четвртиот чекор – ладење

Последниот чекор е ладење на лицето, што е важно за кожата да ги ослободи сите токсини, но и поради ладењето на мускулите. Ова е чекор што е многу пријатен, а резултатите може да се видат веднаш по првиот третман.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi