Сè што треба е да престанете да правите една работа и вашиот живот ќе се промени на подобро

23 јули, 2021
Screenshot 2021-07-23 011427

Главната задача што треба да ја имаме во животот е да бидеме верни на себе и на нашето битие

Имаме тенденција често да одиме против себе или на штета на животот, блокирајќи ги нашите потенцијали, желби и амбиции со цел да им угодиме на другите или на целиот свет. Она што е важно сега сте само вие и вашиот пат што ве води кон среќата и животот кој издишува со убавина и искри на радост.

Заповедта што треба да ја следиме е – Повеќе не толерирам негативна енергија!

Оваа заповед е општа и може да се однесува на различни животни ситуации, луѓе и односи, а во потесна смисла ги подразбира следниве правила што можат да ви помогнат да го промените вашиот живот на подобро:

– Не го толерирам она што го спречува мојот раст, развој и не ми носи ништо добро

– Повеќе не ги слушам другите како треба да живеам, туку го избирам својот пат

– Не се обидувам да задоволам секого и не ги загрозувам моите потреби заради туѓите

– Не толерирам негативен став кон себе

– Престанувам да се жалам и премногу да се критикувам

– Не дозволувам токсичните луѓе да бидат дел од моето секојдневие

– Во љубовта избегнувам игри, манипулации и токсични односи – бирам само среќа.

Главната задача што треба да ја имаме во нашиот живот е да бидеме верни на нас самите и на нашето битие, да бидеме опкружени со светлината на чиста љубов и да живееме во сегашниот момент.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi