Се заканува да го надмине обожаваниот Ботега модел: Оваа чанта (и нејзините копии) ќе бидат неизбежен моден фаворит за есенската сезона

28 септември, 2021
328521_fendi-torbe-shutterstock-1671283981_ff

Инфлуенсерките и трендсетерките веќе полудеа по овој моден додаток потпишан од познатата куќа Фенди

Познатата италијанска модна куќа Фенди ја претстави својата нова колекција, а една торба посебно се истакна.

Се чини дека оваа есен ќе биде неизбежен моден додаток на познатите дами, и нема сомнение дека, за оние кои не можат да си дозволат модел со потпис, ќе има многу веродостојни копии.

Во прашање е торба наречена „First“, која е многу слична по дизајн со класичните „clutch“ чанти. Инаку, отворот на спојката на чантата изгледа како буквата Ф.

Торбата е мека и е достапна во неколку различни видови кожа.

Ова е дело на дизајнерот Ким Џонс, а торбата веќе освои многу светски познати дами и инфлуенсери. Затоа, сосема е сигурно дека оваа торба и нејзините копии ќе најдат армија обожаватели и сопственици.

Патем, можеби најпопуларната клач чанта е „The Pouch“, потпишана од италијанската модна куќа „Bottega Veneta“. Ботега торбата ја обожаваат многу жени на светската јавна сцена (Ријана, Софија Вергара), па и оваа Фенди чанта најверојатно ќе биде сечив моден фаворит.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris