СЕДА КОСА Е НОВИОТ ТРЕНД НА ИНСТАГРАМ: Овие 5 неверојатни жени се доказ дека тоа била вистинската одлука!

13 август, 2021
128479_profimedia0331234208_ls

Црвениот тепих и премиерите, точно е, повеќе не се место каде редовно се раѓаат трендови, но во случајот со овогодинешниот Кански филмски фестивал, токму тоа се случи.

Кан е малку феминистички исклучок во тој поглед – само запомнете ја забраната за рамни чевли и како некои актерки одеа боси по истиот црвен тепих по протестот – и сега е време за убавина. Претпоставувате, тоа е бран на жени кои се појавија со седа коса. Настрана фактот што навистина е навредливо да се нарече таков потег „храбар“, Енди Мекдауел, Хелен Мирен, Џоди Фостер и Шерон Стоун изгледаа едноставно совршено. И моќно.

Сега, во ист дух, ви носиме пет жени на Инстаграм кои ги носат своите коси со гордост и стил.

САРА ХАРИС

Една од најомилените модни уредници, а сега и една од директорите во британското издание на списанието Вог, Сара започна да добива седи влакна на 16-17 години. Она што прво ја исплаши, на крајот се претвори во нејзин заштитен знак. Уште повеќе, таа сега е навикната девојките да ја прашуваат каква боја користи и каде оди на фризер. Беспрекорен стил, уште повеќе беспрекорна самодоверба.

ГРИС ГАНЕМ

Грис по професија е микробиолог, но тоа не ја спречи да стане личен тренер, а потоа и феномен на Инстаграм. Таа е најдобар пример за тоа дека вистинскиот стил не познава години, што го докажа со фактот дека модните и козметичките куќи, како и гигантот Сефора, се тркаат за да соработуваат со неа. Она по што е секогаш препознатлива е нејзината слабост кон аксесоарите и начинот на кој ги комбинира.

АНИКА ФОН ХОЛДТ

Кратката биографија на Аника содржи и дека таа е пилот, мајка и сопруга, но оваа Данка е всушност авторка на дури 4 трилери кои станаа бестселери, а покрај тоа таа е и сценарист, сценарист и програмер. Нејзиниот минималистички, но секси стил во неутрална палета, како и долгата сива коса наскоро ќе се најдат во вашата папка #inspo.

ПАТИ ДУБРОФ

Пати е легенда на нејзината а индустрија. Неспоредлива шминкерка на која и веруваат сите, од Марго Роби до Шанел, чиј амбасадор и е (па ако ја следите, ќе можете редовно да ѕирнете „зад сцената“). Оваа остварена жена зрачи со самодоверба, но никогаш не се сфаќа себеси премногу сериозно, а покрај манекенките, славните и нејзината ќерка, повеќето од makeup looks ги покажува и на себе – што е особено освежувачко. Земете белешки.

ЛИНДА РОДИН

Поранешниот модел, стилист и основач на култниот бренд Rodin Olio Lusso (кој подоцна се продаде на компанијата Есте Лодер), Линда е една од оние жени кои прават се во животот да изгледа лесно, а стилот и екстраваганцијата спонтани. Исто така, ќе се запрашате зошто некој би се фарбал кога сивата коса изгледа ох-толку-шик.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi