Седум најлоши подароци кои никогаш не треба да ги купувате за вашиот партнер за Денот на вљубените

13 февруари, 2021
handsome-man-attractive-woman-looking-box-with-gift-red-roses-830x0

Цвеќиња, чоколадо и плишани играчки се само некои од нив

Брачнен советник открива какви подароци презираат вашите партнери да добијат за Денот на вљубените. Овие се обично неоригинални подароци кои очигледно биле купени во последен момент.

1. Нешто што „вреска“ дека е купено во последен момент

Ако го одложите купувањето и завршите на бензинска пумпа или блиска продавница за да ја извршите својата должност, верувајте дека вашиот партнер ќе забележи. Поентата на подароците не е нивната цена, туку трудот и вложувањето на идејата во нив.

Затоа е подобро да напишете убава честитка отколку да купите нешто во последен момент.

2. Прибор за чистење

Поради овие подароци, жените обично се чувствуваат како чистачки.

Иако ви треба нова правосмукалка, не купувајте ја како подарок за Денот на вљубените, советува Нил.

3. Парфеми

Секој обично има еден парфем што особено го сака. Значи, ако не сте сигурни каков тип користи вашиот партнер, подобро да не купувате.

Ова исто така важи и за сите други козметички производи.

4. Накит и лоша шега

Некои мажи сакаат да се шегуваат со својата мила и за овој празник да купат празна кутија од прстен или да стават бижутерија во него.

Единствениот проблем е што ваква шега може искрено да ги повреди чувствата на вашиот партнер.

5. Чоколадо

Чоколадите се одличен подарок ако навистина му се допаѓа на лицето за кое купувате и ако сте измешале малку креативност.

Но обичните чоколади во кутија во форма на срце не се навистина креативни ниту уникатни.

6. Цвеќиња

Цвеќињата изгледаат како сигурна опција, но токму тоа е проблемот.

Една роза им испраќа порака на некои дами дека еден маж е скржав.

Многу девојки не сакаат да добиваат цвеќиња, токму затоа што тоа е најбезбедната и највознемирувачката опција.

7. Плишани играчки

Плишано срце или кое било друго препарирано суштество не е добра идеја. Секако, ако лицето со кое сте во врска е вистински фанатик во чија соба не можете да влезете пред да ја „добиете битката“ против „плишаната војска“, тогаш можете слободно да набавите нова играчка.

Во секој друг случај, плишаната играчка само ќе ви помогне да испратите порака без „Не можев да сфатам што да ти купам, па го зедов првото нешто што го видов“.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi