Секогаш е ПРЕУМОРЕН ЗА АКЦИЈА? Еве каде ГРЕШИТЕ И ДВАЈЦАТА, а вака ќе ја вратите старата страст

23 април, 2021
profimedia-0282381075

Некои навики се мешаат во вашите планови.

Ако сте забележале дека имате се помалку енергија на крајот од денот, недоволно дури и за уживање и дека вашиот интимен живот страда поради тоа, ви даваме неколку предлози како да го надминете.

Треба да поставите приоритети

Во хаосот на модерниот живот, сексот понекогаш може да се лизне од врвот на нашите приоритети. Наместо да фантазираме за допирот на партнерот, ние ја вложуваме нашата енергија во размислување за работа, каква храна да купиме или дали имаме правилно организирани планови за викендот.

Кога не размислуваме за сето тоа, повеќе од веројатно мислиме колку сме уморни. Паровите кои работат на својот сексуален живот, дури и кога се уморни и под стрес, ја ставаат интимноста на прво место. Ова често значи дека треба да закажете состанок, како и секое друго закажување. Можеби се чувствувате контра-интуитивни или не многу романтични, но сè што закажувате е временски интервал, а не она што го правите.

Вие, во договор со вашиот партнер, би можеле да го поставите утринскиот аларм еден час порано еднаш неделно. Или можеби, да испланирате една вечер надвор од неделата, за да можете да најдете време за интимност во зафатен распоред. Кога спонтаноста е надвор од ваша контрола, рутината всушност може да биде прилично секси. За тие денови, оставете ја вашата најдобра долна облека и проверете дали ќе се посветите еден на друг.

Запомнете, навистина не ви треба многу време

Можеби звучи како шега, но тоа е вистина. Кога сте уморни, запомнете ја реалноста дека сексот нема толку да го „јаде“ вашето време за спиење. Честопати е наша перцепција за сексот кога сме уморни, дека тој ќе продолжи и ќе трае и дека ќе бидеме позаморни следниот ден поради тоа.

Според истражувањето, повеќето хетеросексуални парови имаат секс кој трае во просек 19 минути, и ќе признаете дека 20 минути не се толку долги. Оргазмот исто така ослободува коктел од хормони кои всушност промовираат добар сон.

Јадете лесна храна навечер

Консумирањето тежок оброк навечер после работа може да биде лесен начин да ја убиете енергијата што ви останала после напорниот ден – и либидото заедно со него.

Обидете се да имате едноставни, лесни, освежувачки оброци и телото нема да мора да насочува толку многу енергија на варењето на храната. Ќе ви остави повеќе време да уживате во други работи.

Исто така, размислете за трчање или пешачење кога ќе се вратите дома од работа, бидејќи истражувањата покажуваат дека вежбањето може да го зголеми нивото на енергија за 20 проценти и да го намали заморот за 65 проценти!

Направете го ова наутро

Кај голем број луѓе, сексот обично се случува навечер, веднаш по легнувањето. Непосредно пред тоа, се подготвуваме за спиење, облекување, миење заби и лица, па честопати се случува да не чувствуваме потреба ниту за секс.

Еден од предлозите е да се посветите на интимност веднаш штом одите дома од работа. Можете да ги охрабрите работите малку, со некој секси разговор на пример. Ако патувате со автобус или воз и можете безбедно да го користите телефонот, оставете ја вашата фантазија и испратете порака до вашата сакана. Сликајте ја и неговата имагинација …

Наместо на телефонот, посветете му се на партнерот пред спиење

Сите сме виновни што користевме телефони доцна во ноќта кога се чувствуваме уморни, но тоа не е начин да се започне интимност и всушност може да не доведе до чувство на исцрпеност.

Запрашајте се дали она што го гледате е навистина толку важно и обидете се да му дадете предност на вашиот партнер. Дајте си време да го исклучите вашиот телевизор или телефон пред да легнете и да имате уште неколку интересни работи.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi