Секој хороскопски знак има свое „забрането овошје“: Еве со кого не треба да започнувате врска

10 март, 2021
dreamstime-xxl-170372482_SUPKrfr

Некои знаци се покомпатибилни од другите, но има и такви кои ќе го разбудат најлошото во луѓето, па и покрај напорот, желбата и хемијата во врската не можат да успеат. Откријте која е „забранетата зона“ за вашиот знак

Овен: Избегнувајте го Ракот

Раковите се многу чувствителни, и да признаеме, Овните не се најтрпеливите луѓе на планетата. Тие сакаат да излезат и да направат се што ќе им падне на ум, но Ракот прво ќе сака да размисли за тоа, а потоа ако се чини дека сè е на свое место, прави планови. Овенот често полудува со својата претпазливост.

Бик: Избегнувајте ја Водолијата

Не е дека тие се закопани на место, но Бикот ги сака работите на одреден начин и верува дека ако нешто не е скршено, тоа не треба да се поправа. Од друга страна, некои Водолии ги кршат правилата цело време – само за забава. Бикот ќе го полуди тоа и во никој случај нема да се чувствува пријатно и спокојно покрај нив.

Близнаци: Избегнувајте го Јарецот

Јарците би ги убиле Близнаците во поим изнервирајќи ги. Да, Јарците се добри луѓе, но тие не се доволно возбудливи или стимулативни на начинот што им одговара на Близнаците. Исто така, Јарците се премногу искрени за Близнаците и имаат тенденција да ги даваат своите искрени мислења во најлошите моменти. Јарците сакаат да планираат, а тоа ќе доведе до жестоки расправии.

Рак: Избегнувајте ја Девицата

Вие сте многу чувствителни и ви треба некој што ќе ве разбере и поддржи. Девиците имаат тенденција да бидат премногу критични и ги одржуваат своите емоции под површината. Премногу сте различни за да има многу конфликти и Ракот да се чувствува целосно сакано и безбедно.

Лав: Избегнувајте ја Скорпијата

Лавовите се забавни, флертувачки и неверојатни и можат да се судрат со често jeубоморните Скорпии. Скорпиите се исто така скржави со комплименти и внимание, па Лавот ќе се чувствува несакан со нив.

Девица: Избегнувајте го Стрелецот

Стрелецот сака возбуда и акција, а Девиците се мразат од тоа. Стрелците се премногу невнимателни и слободоумни и имаат тенденција да игнорираат како нивните постапки ќе влијаат на Девицата. Ова е причината зошто, и покрај силната хемија, тоа ќе ви го скрши срцето секој пат.

Вага: Избегнувајте ја Скорпијата

Скорпиите се природно интензивни и страствени и немаат потешкотии да се борат за нешто или за некого што им значи. Со други зборови, тие немаат проблем со конфликт. Вагите бараат хармонија и сигурно не би го постигнале тоа со Скорпија.

Скорпија: Избегнувајте го Овенот

И Скорпијата и Овенот се независни и уживаат во предизвици, но на крајот премногу често би се судриле со глави; секој од вас би сакал да биде лидер. Вие сте одлична двојка за едночасовно одржување или пријатели со придобивки бидејќи сексуалната хемија би била неверојатна, но сè што трае подолго од сексот би довело до многу конфликти и раздор.

Стрелец: Избегнувајте го Бикот

Промената и запознавањето нови луѓе го возбудува Стрелецот, тоа е крвта на вашиот живот. Сакате да бидете спонтани, а Бикот не е. Биковите се практични и приземни, додека вие обожавате да ги мешате работите и да ги одржувате свежи. Никогаш нема да бидете на иста бранова должина.

Јарец: Избегнувајте го Стрелецот

Стрелците сакаат да се смеат и да бидат во движење, додека Јарците се постабилни и поодлучни. Ставовите и ставовите за животот што ги имаат Стрелците, Јарците брзо почнуваат да се нервозни, и многу повеќе. Поврзаноста на овие два знака би била осудена на пропаст уште од самиот почеток.

Водолија: Избегнувајте ги Рибите

Водолијата мора да биде со уникатни и независни луѓе, а Рибите едноставно се премногу барани за Водолиите. На Рибите им треба внимание и грижа, а Водолијата е зафатена со обидите да ги спаси другите луѓе и планетата и да ги оствари своите соништа.

Риби: Избегнувајте ги Близнаците

Рибите можат да бидат сонувани со главата во облаците, но длабоко во себе сакаат една личност да биде со нив и да ги сака. Тие не уживаат да излегуваат со еден куп луѓе, тие се сериски моногамисти. На Близнаците им е потребна целосна слобода и доколку се чувствуваат поврзани, ќе станат немирни и одвоени. На Рибите им е лесно да го скршат срцето и ако не разберат зошто Близнаците се однесуваат толку далеку, ќе страдаат многу.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris