Секојдневна намирница со скриени способности: Употребете ги компирите во борбата со стриите!

24 мај, 2021
Screenshot_4

Можете да направите два препарати против стрии (паста и тоник) од комбинација на компири и ѓумбир. За да ги видите првите резултати, треба да ги користите двата производи најмалку еден месец.

Состојки:

Компири – 2 средни големини

1 мал ѓумбир

1 чаша вода – околу 2 дл

Маслиново масло

Кокосово масло за стрии

Се подготвува со миење на двете главни состојки и ставање во блендер заедно со вода. Апаратот е вклучен и се чека додека не се направи хомогена смеса. Подготвената каша треба да се цеди (преку цедилка) и да се оддели во две фази. Во течноста ставете кокосово масло, а во цврстиот дел маслиново масло. Треба да ги измешате состојките и да ги ставите во фрижидер. Користете ги по туширање, и масирајте со кружни движења.

Забелешка: Убаво натопете ја областа која ја лекувате.

Совет: Цврстата маса може да послужи и како пилинг за кожа.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi