СЕКС ТРЕНД КОЈ ДЕНОВИВЕ Е ПОПОПУЛАРЕН ОД БИЛО КОГА ПРЕТХОДНО Во време на пандемија, паровите се одлучуваат на многу нови чекори во креветот

3 април, 2021
par-sreća-ljubav-seks-Getty-350x250_1000x0

Експертите посочуваат дека практиката на peging е попопуларна овие денови од кога било порано, а таа е фокусирана првенствено на стимулирање на простата на партнерот

Ова се постигнува кога хетеро женско дилдо продира во хетеро мажјак. Иако аналниот секс кај мажите најчесто се поврзува секс кај хомосексуални врски, во последно време се подразбира дека начинот на кој уживате не ја одредува вашата сексуалност. Во ерата на короната, многу парови се одлучуваат за разни новини во кревет, а peging е број еден на списокот на трендови на секс.

Број 1: Зборувајте отворено

Како и кај секој друг секс, клучна е согласноста. Ако не сте сигурни како вашиот партнер ќе реагира, тогаш претставете ја идејата за peging хипотетички и кажете дека случајно наидовте на напис на Интернет или дека некој пријател ви го спомнал преку разговор. Само да видите како ќе реагира другата страна. Како вашиот партнер ќе ја прифати оваа идеја зависи од вашата динамика во спалната соба.

Број 2: Партнерот може да не сака

Дури и ако другата страна не се согласи, не прекинувајте го разговорот. Потребно е да се водат бројни преговори додека двајцата не се приближите до она што го сакате и не најдете решение. Зборувајте за начините да го стимулирате вашиот секс, но без пенетрација, а потоа пронајдете мини-дилдо или гледајте порно филм на оваа тема.

Број 3: Започнете со мали чекори

Кога ќе дојдете до идеја и вклучите peging во вашиот сексуален живот, важно е да направите мали чекори на почетокот. Многу е важно да разговарате за време на пенетрацијата за да бидете сигурни дека и на двете страни им е пријатно. Прво започнете со рачна стимулација, а потоа продолжете понатаму. Не заборавајте да користите лубриканти.

Поза Клеопатра

Во оваа положба, жената клечи со нозете малку раздвоени, додека нејзиниот партнер е меѓу нејзините нозе. Таа има целосен увид во дејството, додека тој има можност да го допре целото тело.

Лепливи ножици

Поза во која и двајцата партнери имаат истовремено задоволство, и е идеална за мамурлак, мрзливи денови. Жената лежи на грб, а нејзиниот партнер е свртен лице в лице. Жената ја става едната нога меѓу неговите и ја завиткува другата околу колковите.

Тотален удар

Мажот лежи на грб, додека жената е над него и може да ја гледа неговата реакција. Некои мажи ќе станат опуштени за време на успехот, додека други ќе бидат стегнати затоа што тоа не е нивно природно чувство.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi