СЕКСУАЛЕН ПРЕДАТОР или изгаснат оган: Еве како ќе ЗНАЕТЕ дали вашето ЛИБИДO е слабо или баш како што треба

6 мај, 2021

Некои фактори и животни навики имаат силно влијание.

Сексот во долга врска станува сè поредок, а интимноста и поврзаноста со партнерот се намалуваат како резултат на тоа. Ако се прашувате дали проблемот е во вашиот партнер или либидото едноставно паднало, решете го овој тест, сигурно ќе бидете многу поблиску до одговорот.

Тест за либидо

Идеално ми е да имам секс…

А) секој ден

Б) неколку пати неделно

В) секоја или секоја втора недела

Г) еднаш месечно или поретко

Кога сум под стрес, моето либидо…

А) не се менува значително

Б) варира, но сепак можам да се напалам

В) работи, но е послабо

Г) потполно исчезнува

Моето здравје

А) Јас сум во добра физичка и ментална форма

Б) Во ред е, но земам некои лекови

В) Лошата исхрана и неактивниот начин на живот ги трошат моите резерви на енергија

Г) Страдам од сериозно заболување

žena

Мојот однос со партнерот

А) Одличен е во сите области

Б) Би можело да биде подобро ако се подобри комуникацијата

В) Во последно време е малку студено

Г) Не ни оди од рака на ниту еден од нас

Што се однесува до моето тело

А) Задоволен сум од сè што можам

Б) Се чувствувам пријатно во него

В) Ми недостига младоста

Г) Не чувствувам поврзаност со него

Што се однесува до моите сексуални фантазии

А) Ги имам многу и сакам да ги испробам со партнерот         

Б) Зависи – кога сум под стрес, мојата фантазија најмногу страда

В) Немам доволно време за нив – самиот живот е доволно комплициран

Г) Ги истражувам исклучиво приватно

muškarac

Оргазми…

А) Лесно ги постигнувам и уживам во тоа

Б) Ми треба малку време за да ги постигнам

В) Не ми се важни за добар секс

Г) Што е оргазам?

Мојата исхрана…

А) Добро е избалансирана и вклучува овошје, зеленчук, јатки и семиња

Б) Здрава е, но вклучува премногу алкохол

В) Недостасува повеќе свежа храна

Г) Не е многу здрава

Резултати

Повеќе одговори под А: Честитки! Вие природно имате високо либидо. Да се ​​биде во одлична физичка и ментална форма е најдоброто нешто што ви треба за високо либидо. Немате хормонални или хемиски блокади и запознаени сте со она што ве возбудува.

Совет: Ценете го силното либидо додека го имате, но прифатете го и фактот дека ќе опаѓа со стареењето.

Повеќе одговори под Б: Вашата сексуална енергија варира, најчесто причината е хемиска или хормонална нерамнотежа. Познато е дека алкохолот и лековите штетно влијаат на либидото, но некои лекови, како што се антидепресиви и апчиња за контрацепција, го имаат истиот ефект. Ако проблемот не е во лековите, тогаш најверојатно е во комуникацијата. Ако вашиот сексуален живот има врска со кавги околу пари или деца, нешто итно треба да се промени.

Совет: Прегрнете го вашиот партнер кога ќе видите дека ќе настане расправија. И покрај тоа што ова не ви паѓа на ум, бидете во прегратка половина минута и ќе се смирите доволно за да можете мирно да зборувате без повишен тон.

Повеќе одговори под В: Желба – можете да се сетите какво е тоа чувство, но во последно време едноставно сте позафатени со други работи. Нормално е во секоја врска желбата да доаѓа и да си оди, но тоа не треба да стане трајно. Во живот полн со обврски, мора да најдете време за интимност. Обидете се повторно да се поврзете со вашето тело. Мирисна бања, еротска приказна или филм може да ви помогне да се опуштите.

Совет: Посетете секс продавница со вашиот партнер и купете вибратор или друго сексуално помагало. Желбата да ја пробате новата играчка ќе го разгори огнот меѓу вас.

Повеќе одговори под Д: Ако либидото е многу мало или воопшто го нема, веројатно имате се соочувате со некоја болест или вашата врска со партнерот не функционира. Добрата вест е дека не мора да трае вечно. Единствениот проблем е како повторно да му пристапите на вашиот партнер на сексуален начин по толку време. Експертите ве советуваат да започнете со масажа.

Совет: Испраќајте му пораки на вашиот партнер во текот на денот за да види дека мислите на него. Испланирајте ја вечерта така што би можело да дојде до секс, но не и задолжително.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi