Што откриваат положбите во кои спиете за вашата врска: Една докажува дека сте романтично поврзани!

14 август, 2021
shutterstock1715367148-830x0 (1)

Има многу во емотивните врски што не се видливи на прв поглед, за што не знаат ниту партнерите. Една од работите што може да открие многу за врската е положбата во која спијат партнерите.

  1. Спиете на спротивните краеви на креветот

Вие сте во еден агол од креветот, а вашата сакана е во другиот. Се чини дека не е голема работа, но е погрешно. Физичката дистанца, исто така, може да значи дека имате емоционална дистанца едни од други.

Оваа положба за спиење е вообичаена кога се карате со партнерот и заспивате лути, па затоа треба да бидете што подалеку од него. Значи, ако спиете вака редовно, размислете за иднината на вашата врска.

  1. Додека спиете, го допирате грбот или задникот

Студијата на Универзитетот во Минесота, во која учествуваа 2.000 парови, покажа дека ако спиете во оваа положба, тоа значи дека вие и вашиот партнер сте слободни. И покрај тоа што и двајцата сте независни луѓе, си верувате еден на друг преку поврзување кога е потребно.

Исто така, може да значи дека сте еротски поврзани. Дури и додека спиете, посветени сте на партнерот.

  1. Спиете во положба „голема лажица“

Ако сте навикнати да спиете како го гушкате партнерот така што тој е во вашите раце, тоа значи дека сте премногу заштитнички настроени. Во екстремни случаи, оваа позиција покажува посесивност и љубомора. Се држите цврсто за вашиот партнер за да не „бега“ никаде во текот на ноќта.

  1. Позиција на „малата лажица“

Ова е позиција кога партнерот го гушка партнерот одзади додека спие.

Повеќето жени сакаат да спијат во оваа положба. Тоа значи дека вашиот партнер ужива во интимност со вас. „Малата лажица“ често предизвикува партнерите да го започнат утрото со интимна врска.

  1. Спиете лице в лице

Ова е позиција каде што носот ви се допира и не е многу удобен за спиење. Раката на едниот е под раката на другиот партнер, грбот ви е искривен, а нозете ви се испреплетени. Во оваа положба, ризикувате да се вкочаните наутро. Сепак, спиењето лице в лице, прегрнување, покажува дека вашата врска е романтична и полна со љубов.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi