Што се носеше во Лондон за време на модната недела?

20 септември, 2021
page0-2021-09-18T184845.870-790x444

Лондонската модна недела започна во петокот и ќе трае до вторник. Ненси Дојака, Ричард Квин, Ердем, Роксанда и Симон Роча, меѓу другите, ќе ги претстават новите колекции пролет / лето во модни ревии во живо, додека Вивиен Вествуд, Моли Годард, Емилија Викстед и JW Anderson ќе ја претстават својата дигитално.

Лондонскиот стил, кој секогаш балансира помеѓу кралскиот и панк, женски со доза на бунт, и сега може да се види во некои комбинации на уличен стил оваа недела на мода. Фустани со подуени ракави и кристали со војнички чизми, судир на дезени, елегантни чевли со спортски чорапи… Во галеријата погледнете неколку интересни комбинации од улиците на Лондон.

profimedia-0632736442
profimedia-0632736311
profimedia-0632736432
profimedia-0632736431
profimedia-0632736370
profimedia-0632645229
profimedia-0632736304
profimedia-0632645201
profimedia-0632736445
profimedia-0632736470
profimedia-0632736359
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris