ШТО ТОЧНО САКААТ МАЖИТЕ ПО ВОДЕЊЕТО ЉУБОВ? Откриена ТАЈНАТА на посилниот пол!

3 август, 2021
Screenshot_2

Машко-женските односи се мистерија со децении, а често доаѓа до недоразбирање во партнерствата поради тоа кој што сака и што всушност покажува.

Кога ќе заврши чинот на водење љубов, обично се сведува на таа донекаде непријатна ситуација, што понатаму?

Жените генерално сакаат дополнително гушкање и интимност, додека мажите гледаат поинаку. Токму поради ова, особено ако партнерите не се познаваат доволно добро, може да настанат погрешни сигнали и тогаш главно има проблеми во врската. Жените се чувствуваат непожелно, додека мажите не разбираат што згрешиле.

Сепак, потребно е прилагодување во секоја врска. Затоа ви откриваме што всушност сакаат мажите по интимниот однос. Со ова откритие, ќе добиете вистинско задоволство наместо недоразбирање.

Едно истражување покажа дека всушност и мажите и жените очекуваат претежно исти моменти после сексот – вистина е дека сите сакаме да се гушкаме. Ова е одговорот на прашањето што најмногу сакаат мажите да прават после страсна акција:

51 процент од нив признале дека најмногу сакаат да се гушкаат после сексот.

27 проценти од нив потврдиле дека претпочитаат да заспијат после сексот.

12 проценти после сексот ќе го земат далечинскиот управувач во свои раце.

10 проценти сакаат да јадат нешто.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi