Што ве прави ОДЛИЧНИ ЉУБОВНИЦИ? Не е ниту хемија, ниту величествена предигра, туку нешто сосема трето…

6 јули, 2021
454186_ljubav4_f

Неколку работи се важни да ги избегнете доколку сакате да бидете во тек со вашиот партнер, што е гаранција за одличен и здрав интимен живот…

Не е сè во хемијата или дека предиграта трае долго. Работата е во тоа што, за да бидете добар љубовник, треба да се поврзувате со вашиот партнер на вистински начин.

Запознајте се!

Многумина не знаат многу за водење љубов, а ако не знаат како работи телото на нивниот партнер, тоа може многу лесно да доведе до непријатност во кревет. Освен Интернет и толку многу достапни информации, никој нема право на изговори дека не ги знае основите на анатомијата на телото. Значи, интернетот, книгите, филмовите, сето ова може да ви помогне да го проширите вашето знаење. Откако ќе ги совладате основите, преминете на пракса за да видите што работи за вас и вашиот партнер.

Ми ги читаш мислите?! Невозможно!

Често очекуваме нашиот партнер да знае да чита умови. Само затоа што некој ве познава добро и сака да ве задоволи, не значи дека има волшебно стапче. Многумина од нас мислат дека нашите љубовници и партнери доаѓаат подготвени или опремени со некаков радар што им овозможува да знаат што сакаме и во какво расположение сме. И всушност, сè зависи од вас – или декларирајте се или останете незадоволни засекогаш.

Еднонасочна струја

Најчесто сме склони да оставиме сè на нашиот партнер. Тој треба да ја започне играта, да ја заврши целата „работа“. Погрешно е да се очекува тоа. Заведете го вашиот партнер од време на време. Преземете иницијатива за време на предиграта. Покажете интерес. Започнете ја акцијата кога вашиот партнер најмалку очекува, среде ручек, на забава …

Параноја

Оставете ги комплексите за вашето тело и изглед надвор од спалната соба. Нашата перцепција за сопственото тело не соодветствува со онаа на нашите партнери. Тие нè гледаат со различни очи. Додека мислите дека сте дебели, непропорционални, имате премногу целулит, мали гради (или алатка), вашиот партнер воопшто не го гледа тоа на тој начин. Им се допаѓате. Затоа се тука!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi