Сите ја фрлаат кората од банана, но не знаат дека прави чуда за вашите нозе!

25 март, 2021
banana-feat-1

Иако сега времето е сеуште како во зима и уште некој месец нема да ги покажувате нозете во отворени чевли, сепак треба да се грижите за нив, и сега е време.

Најмногу затоа што нашите нозе во моментов се постојано „заробени“ во дебели чорапи и чевли. И, сигурно не знаевте дека „обичната“ кора од банана навистина може да ви помогне во грижата.

Одењето на педикир може да биде прилично скапо – за среќа, постои еден практичен трик со кора од банана што може да направи чуда за вашите нозе. Имено, аминокиселините и витамините содржани во тоа овошје можат многу брзо да ги направат сувите и испукани нозе повторно мазни и меки.

Banana

Излупете банана, изедете ја и сочувајте ја кората. Измијте ги и исушете ги стапалата, земете кора од банана и истријте ја внатрешноста на стапалата. Кората содржи супстанции кои ќе ја омекнат и негуваат вашата кожа. Потоа исплакнете ги стапалата со млака вода или уживајте додека ги држите во слив со топла вода во која сте измешале малку прашок за пециво. После тоа, можете да користите малку повеќе лосион и да ставите суви и чисти чорапи.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris