Сите мислат дека ВАКВИ жени ги ПРИВЛЕКУВААТ мажите, но тоа е сосема погрешно!

14 септември, 2021
108f684c9d2d0deabfc621120bdf1fa2a1df58a1

Честопати е тешко за жените да изградат хармоничен однос со маж, поради различни митови.

Под ова ги подразбираме оние кои се приврзани за тоа што им е привлечно на мажите кај жените, и кои често знаат да останат во нашите глави и да го дефинираат нашето однесување.

Ви откриваме кои 5 заблуди се најчести.

1. Секси облека

Кога се обидуваат да го привлечат вниманието на мажите, жените често избираат секси облека: кратки и тесни фустани, премногу кратки здолништа, длабоко деколте итн. Но, тие често забораваат две работи: одржување доза на елеганција и женственост. Прекраток фустан очигледно буди сексуална желба, но тоа не е девојка со која вистинскиот маж сака нешто посериозно.

2. Изглед на модел

Ова е заблуда од која страдаат милиони жени ширум светот, па честопати одат под нож и со тоа ја губат индивидуалноста. Што навистина сакаат? Жена која се грижи за себе, негува и останува верна на себе во секое време, а не онаа што слепо ги копира стандардите.

3. Колку повеќе шминка, толку подобро

Тешката шминка е попривлечна за мажите, тврдат некои жени, но факт е дека бројни научни студии го покажуваат спротивното – жените со минимална шминка се поинтересни за мажите отколку оние со тон.

4. Посветеност

Некои жени целосно забораваат на своите желби и потреби, откако ќе влезат во љубовна врска. Тие мислат дека токму тоа го привлекува, но и го задржува мажот, додека вистината е сосема поинаква. Мажите сакаат жени кои имаат свои интереси и хобија, исто како и тие. Затоа е многу важно, и за вас и за него, да не се изгубите во таа врска.

5. Сексуална божица

Распространетиот љубовен мит го вели следново: мажите сакаат искусни секс божици во спалната соба, кои ги знаат сите трикови на интимните задоволства. Неточно! Она што мажите го ценат е сексуалната компатибилност: способноста да уживате во сексот и желбата да му пружите задоволство.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi