Сите жени на почетокот на врската ги изговараат овие 5 ЛАГИ, зарем не?

26 јули, 2021
Screenshot_2

На почетокот на врската, сите сакаме да му оставиме најдобриот можен впечаток на партнерот. Од таа причина, повеќето од нас имаат тенденција да се преправаат и преовеличуваат, со цел другата страна да нѐ сака повеќе.

Иако можеби не ви се признава, но веројатно сте една од нив. Дали се пронаоѓате овде?

1. Не сум љубоморна

Повеќето жени нема да признаат дека ја имаат оваа карактеристика во себе, особено не на почетокот на врската, иако нивниот партнер им признал дека неговите поранешни партнерки биле посесивни. Таквите работи излегуваат на виделина дури подоцна.

2. Сè е во ред

Оваа реченица е изречена барем еднаш во животот на сите жени на овој свет, иако ништо не било како што треба, особено во почетокот на врската. Зошто се однесуваат така? Бидејќи тие сакаат нивниот партнер да разбере каде погрешил, дека не мора да му го кажуваат тоа, но кога ќе се фатите себеси како ја кажувате оваа реченица подоцна, сфаќате дека со мажите не оди тоа така.

3. Мајка ти е супер

На почетокот на врската, нема друга реченица за неговата мајка освен оваа, дури и ако не го мислите тоа. Според мажите, таа не постои дури и подоцна, но многу е полесно да му кажете за неколку месеци како не се согласувате со неа, отколку сега на почетокот.

4. Парите не се важни

Да не бидете погрешно разбрани, не мора да значи дека партнерот мора да има висока плата или да биде богат наследник, но дека мора да работи, да сака и да знае како да заработува, како и паметно да управува со пари.

5. Совршен си

Како што споменавме порано, многу жени имаат тенденција да преовеличуваат во почетокот на врската за да направат партнерот да се чувствува уште попосакуван поради комплиментите. Сепак, тие не мислат ништо лошо со тоа.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi