Избришете ги брчките: Мијте го лицето со овој чај секое утро

2 јули, 2021
Screenshot_3

Појавата на брчки на лицето е неизбежно

Имено, овој зачин ја намалува видливоста на фините линии и брчки и привремено го паузира процесот на стареење.

Во повеќето случаи, брчките ќе се отстранат за помалку од една недела. Тоа е феноменалниот анасон, а рецептот е многу лесен за подготовка.

СОСТОЈКИ:

  • Една чаша вода
  • Грст семе од анасон
  • Мало тенџере

ПОДГОТОВКА:

Прво подгответе чај од анасон. Потоа, почекајте да се излади чајот, исцедете ја содржината и чувајте го чајот во чист сад.

Едноставно измијте го лицето наутро. Втријте го чајот на лицето, но обрнете посебно внимание на брчките.

Чајот од анасон треба да ви помогне да се ослободите од сите брчки на лицето. Ова е наједноставниот и најпрактичниот начин да се ослободите од брчките по природен пат.