СЛАНИНАТА ПОМАГА ВО ГУБЕЊЕ НА КИЛОГРАМИ: Ова истражување ги израдува гурманите

25 мај, 2021
Screenshot 2021-05-24 224118

Сланината е полна со витамини од групата Б, кои се од витално значење за нашиот имунолошки систем и здравје. Содржи 65% од препорачаната дневна доза на тиамин (витамин Б1), 47% ниацин (витамин Б3), 38% витамин Б12 и 36% цинк.

Сланината е полна со витамини од групата Б, кои се од витално значење за нашиот имунолошки систем и здравје. Содржи 65% од препорачаната дневна доза на тиамин (витамин Б1), 47% ниацин (витамин Б3), 38% витамин Б12 и 36% цинк. Најновото истражување покажува дека сланината, доколку се консумира во умерени количини, е одлична за здравјето на луѓето, но и за одржување на линијата. Овие студии ги побија ставовите дека маснотијата е најголемиот непријател на човекот. Пред да налетате на оваа вкусна храна, прочитајте зошто е сè уште добра.

Маснотијата не е најголемиот непријател на човекот

Оваа храна не содржи јаглехидрати, туку само масти. Како што покажуваат истражувањата, мастите не предизвикуваат дебелина, туку јаглехидратите. Се препорачува диета со малку јаглени хидрати за одржување на телесната тежина. Често се истакнува погрешен факт, а тоа е дека јаглехидратите имаат најголема енергетска вредност. Вистината е дека телото се снабдува со енергија од маснотии.

Богата е со витамини

Сланината е полна со витамини од групата Б, кои се од витално значење за нашиот имунолошки систем и здравје. Содржи 65% од препорачаната дневна доза на тиамин (витамин Б1), 47% ниацин (витамин Б3), 38% витамин Б12 и 36% цинк.

Богата е со протеини

Протеините се клучен елемент во здравата исхрана, а за среќа, сланината е богата со протеини! Протеините се клучна состојка за одржување на високи нивоа на енергија во организмот, но и за зајакнување на косата, ноктите и кожата …

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi