СЛАВНИТЕ ДАМИ ГИ ОБОЖУВААТ: 5 совршени и модерни фризури за жени над 40 години!

22 септември, 2021
254869_bob_ls (1)

Некако вообичаено е жените над 40 години почесто да избираат кратка коса. Зошто? Кратката коса е полесна за нега, потребно е помалку време за стилизирање и грижа за вашата коса, така што автоматски изгледа поздраво. Покрај тоа, кратката коса е симбол на емоционална слобода. Тогаш, зошто не се одлучите за драстична промена? Пробајте некои од овие омилени кратки фризури кои ги обожаваат славните дами над 40 години.

  1. Долг боб

Сакате да ја скратите косата, но не се осмелувате да ја скратите целосно? Постои подолга варијанта, односно, долгиот боб е идеална фризура за вас. Го врамува лицето со својата должина која главно го достигнува рамото или клучната коска. Лесно е да се негува и можете да го стилизирате на многу одлични начини.

  1. Залижана кратка коса

Класичната пикси фризура на актерката и икона за стил Шарлиз Терон е совршена за жени над четириесет години – се разбира, за која било друга возраст. Лесно е да се стилизира – само ставете малку гел на вашите раце и доведете го пиксито во саканата форма.

  1. Француски боб

Француска елеганција и кул кратка фризура – тоа е french cut. Класичен француски боб е фризура во која косата се сече до брадата или висината на усните. Оваа фризура изгледа младешки и е многу популарна оваа година.

  1. Боб во А-линија

Со оваа фризура, косата е пократка на вратот отколку на лицето, што и дава асиметричен изглед. Практично со оваа фризура: одговара на секој тип коса и може да се стилизира на различни начини. Во зависност од желбата, асиметријата може да биде повидлива или воздржана.

  1. Пикси со пони

Ако смелиот пикси е премногу едноставен за вас, можете да го освежите со пони. Сега е во тренд. Може да ги скрие сите несакани брчки. Покрај тоа, оваа романтична фризура ги нагласува коските на лицето и му дава свежина на вашето лице.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris