Совршена линија до лето: Со оваа диета ќе ослабете 15 килограми за 15 дена!

26 март, 2021
12292-mrsavljenje-768x512

Во милион програми за слабеење на денешницата, оваа се издвојува како чудо од диета поради килограмите што ќе ги изгубите за 15 дена! И бројката е повеќе од луда – 15 кг!

Најважно е диетата да не е нездрава и со неа да не го ослабувате имунитетот за овие 15 дена.

Оние кои го дизајнирале тврдат дека колку повеќе килограми имате, толку подобра ќе биде оваа диета за вашето тело. Добрата работа во врска со оваа диета е што тежината нема да ви се врати веднаш, но ако се потрудите малку да ја задржите својата нова телесна тежина, таа ќе остане така.

Со овој план на исхрана, пијте многу вода и резултатите ќе бидат забележливи по само 5 дена!

Појадокот е ист секој ден: 1 портокал, 1 тост, 1 чаша чај или кафе без шеќер

Ден 1

Ручек: 1 портокал, 1 варено јајце, 1 кисело млеко
Вечера: 2 домати, 2 варени јајца, половина главица зелена салата

2 ден

Ручек: 1 портокал, 1 варено јајце, 1 кисело млеко, 1 чаша чај или кафе
Вечера: 125 гр мелено месо, 1 домат, 1 портокал, 1 тост

3 ден

Ручек: 1 портокал, 1 варено јајце, 1 кисело млеко, 1 главичка зелена салата
Вечера: 125 гр мелено месо, 1 домат, 1 портокал, 1 чаша кафе или чај

4 ден

Ручек: 125 гр младо сирење, 1 портокал, 1 тост
Вечера: 125 гр мелено месо, 2 домати, 1 јаболко, 1 тост

5 ден

Ручек: 200 гр варено месо или риба, 1 домат, 1 тост
Вечера: 500 гр варен зеленчук (моркови, карфиол), 1 јајце

Забелешка: Месото можете да го зачините ако сакате со вегета, но во многу мала количина. Ќе изгубите 3 до 5 кг во првите 5 дена, но после тоа следува брзото слабеење! Повторете го планот за диета 3 пати во текот на овие 5 дена.

Секој понеделник е ист ден и го јадете следново:

Појадок: една чаша сок од лимон без шеќер.

Ручек: Едно јаболко и еден тост.

Вечера: Едно варено јајце, еден домат и еден тост.

После тоа, започнете од 1-ви ден.

Многу е важно да не консумирате алкохол за време на диетата, а храната може да се јаде топла или ладна. Не смеете да изоставите ниту една ставка, но строго придржувајте се до менито, доколку сакате да го постигнете овој резултат.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris