СОВРШЕНА ПУНЏА ЗА 10 СЕКУНДИ: Трик кој ќе го запаметите и ќе го користите во сите прилики!

16 август, 2021
165327_shutterstock-590510123_ls

Пунџата ја „брише“ косата од лицето и вратот, а во исто време е ноншалантна и елегантна. Може да се додаде гума или лента за глава за да изгледа уште подобро, а исто така постои и опција за извлекување на неколку нишки долж лицето за романтичен изглед.

Тука зборуваме за теорија.

Практиката е нешто поинаква и понекогаш ни се чини дека совршената пунџа е речиси невозможна мисија. Затоа го поздравуваме секој трик како да ја направиме со голема радост.

Една таква техника, која гарантира совршена „неуредна“ пунџа секој пат, неодамна стана вирална на TikTok.

Објавата на Квинти Мирјам де Врис има повеќе од 13 милиони допаѓања. Потребни и се помалку од десет секунди за да направи совршена неуредна пунџа, а за да бидете што е можно поуспешни, ќе ви треба што е можно повеќе растеглива лента за коса.

Можно е да не ја совладате оваа техника од првиот обид, но штом ќе ја совладате, ќе имате совршена летна фризура во секое време. Погледнете го видеото подолу за да дознаете како да ја направите:

@quintymirjam

Antwoorden aan @monikasood4 MESSY BUN TUTORIAL! | I HOPE slow enough now HAHA! | #hairtok #messybuntutorial

♬ Beggin’ – Måneskin
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi